لوگوی نوینگر آیریک

ضروری ترین تجهیزات آشپزخانه­

هر زمان از آشپزخانه های صنعتی سخن به میان می آید، ذهنیت بسیاری از افراد به سمت آشپزخانه ای با تجهیزات بزرگ و فضای وسیع سوق پیدا می کند. در زبان های فرنگی نظیر انگلیس و فرانسه به آشپزخانه صنعتی “آشپزخانه تجاری” نیز گفته می شود. در یک آشپزخانه صنعتی آماده سازی و پخت غذا در حجم های زیاد، سبب شده تا طراحان عرضه صنعت به فکر طراحی هر چه بهتر تجهیزات آشپزخانه صنعتی جهت سهولت در آماده سازی و پخت غذا برآیند. 

به منظور تهیه و خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی باید با دقت در جزئیات، وسایل را انتخاب کرد. درست است که این تجهیزات از نگاه مشتری پنهان است، اما این موضوع نباید بهانه ای باشد برای انتخاب تجهیزات نامناسب. لذا برای داشتن یک آشپزخانه ایده‌آل و استاندارد، باید تجهیزات و وسایل را نیز مناسب تهیه کرد تا ضمن رضایت مشتری و کارایی بیشتر، از ایمنی و سلامت محیط و افراد حاضر در آشپزخانه اطمینان حاصل گردد.

هنگام خرید تجهیزات، باید محل قرارگیری هرکدام از تجهیزات از قبل مشخص شود تا در صورت لزوم برخی لوازم متناسب با محل قرارگیری آنها طراحی شوند.

لازم به ذکر است که لوازم آشپزخانه های خانگی با تجهیزات و لوازم آشپزخانه های صنعتی تفاوت زیادی دارند. لذا انتخاب وسایل و تجهیزات کوچک تر نمی توانند کارایی دلخواه شما را داشته باشند، زیرا توان استفاده روزانه و ساعات کاری زیاد را ندارند. از این جهت مناسب برای آشپزخانه های صنعتی نخواهند بود، به همین خاطر پیشنهاد می کنم که سرمایه خود را با خرید وسایل و تجهیزات نامناسب در معرض خطر قرار ندهید.

novingarairik وب‌سایت

یک نظر

  • مسعود گفت:

    مقاله خوبی بود

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سوالی ندارید؟